Świetlica - Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie

Koordynator świetlicy

Agnieszka Pajdosz - Tomaszewska

W bieżącym roku szkolnym świetlica szkolna jest czynna w godzinach 6:30 – 17:00. Korzystają z niej uczniowie klas I - V, którzy zostali przyjęci zgodnie z Regulaminem rekrutacji do świetlicy Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie. Poprzez systematyczną realizację planów kształtowana jest u wychowanków umiejętność spostrzegania, pamięć, wyobraźnia przestrzenna, pomysłowość, wdrażane są zasady odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych. Podczas pobytu w świetlicy uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie z ich zainteresowaniami, korzystają z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Organizowane są także zabawy, konkursy oraz inne interesujących zajęć pozalekcyjnych. Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych ulubionymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno - technicznym, swobodne zabawy z rówieśnikami oraz zabawy ruchowe i zajęcia sportowe. Wszystkie prace uczniów wykonane podczas zajęć świetlicowych eksponowane są na gazetkach ściennych dekorujących świetlicę i korytarze, co jeszcze bardziej mobilizuje uczniów do tworzenia kolejnych prac. Życie świetlicy relacjonowane jest również na Facebooku szkoły.

Wśród działań realizowanych w I semestrze znajdują się:

•  zajęcia przyrodnicze „Sadzimy krokusy”;
  • wykonanie kartek z życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy;
  • organizacja kiermaszy świątecznych oraz imprez szkolnych, takich jak andrzejki;
  • udział w akcji „Góra Grosza” oraz „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” oraz w Ogólnopolskim Projekcie „Świetliczaki na tropie przysłów”.