Kubusiowi Przyjaciele Natury - Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie

Kubusiowi Przyjaciele Natury

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla uczniów klas I – III „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, tym razem jest to już XVI edycja. Jego głównym celem jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. Założeniem projektu oprócz wzrostu świadomości ekologicznej wśród dzieci, jest też uczenie ich kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania inicjatyw. Położono również duży nacisk na wskazanie tego, co każdy z nas może zrobić w swoim otoczeniu, aby dbać o dobro natury. Po zrealizowaniu programu szkoła nabędzie prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

Małgorzata Pietrasiak - koordynator programu