„Pisz jak Mistrz” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie

Tag img 20.04.2024, 12:31

„Pisz jak Mistrz”

Uwaga! Uczniowie klas 4 -8! Zapraszamy do IV edycji szkolnego konkursu ortograficznego „Pisz jak Mistrz”

zdjęcia książki z literkami

Zapraszamy do udziału w IV edycji konkursu szkolnego „Pisz jak Mistrz” organizowanego w roku szkolnym 2023/2024. Cele konkursu to promowanie rozwijania umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, kształcenie sprawności ortograficznej samokontroli oraz rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne.
Konkurs odbędzie się w formie internetowej (pierwszy etap) i stacjonarnej (drugi etap). Najlepsi uczniowie uzyskają tytuł Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie.
Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach: dla klas IV-VI i VII-VIII.

• I etap odbędzie się w dniu 8 maja 2024 roku w formie testu. Uczniowie mogą rozwiązać test w domu, wykorzystując dowolne urządzenie z dostępem do internetu (np. laptop, tablet, telefon). Skala trudności pytań konkursowych pozwoli każdemu uczniowi spróbować swoich sił. Czas na rozwiązanie testu – 30 minut. Link do testu udostępnią nauczyciele w czasie lekcji języka polskiego. Testy będą zawierać pytania i polecenia dotyczące poprawności zapisywanych wyrazów, zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i wyjątków od reguł. Do drugiego etapu zostaną zakwalifikowane 3 osoby z każdej klasy z najwyższą liczbą punktów.
  • II etap odbędzie się w formie dyktanda stacjonarnie w szkole 28 maja 2024 roku dla klas IV- VI o godzinie 8.00 oraz dla klas VII-VIII o godzinie 8.45 w sali.

Miejsce 1: Dyplom "Arcymistrza Ortografii" oraz nagroda książkowa;
Miejsca 2 i 3: Dyplomy "Mistrza Ortografii" oraz nagrody książkowe;
Miejsca od 4 do 10: Dyplomy "Mistrza Ortografii"
Miejsca od 11 do 15: Dyplomy "Eksperta Ortografii"
Uczestnicy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu, otrzymają dyplomy finalisty.
Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres:

gabriela.porzyc@sp52.lublin.eu

Zapraszają nauczyciele języka polskiego