Świętujemy! Konstytucję! - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie

Tag img 29.04.2024, 17:36

Świętujemy! Konstytucję!

W piątek 26 kwietnia uczniowie klas 3 b i 3 c zaprezentowali kolegom z klas I-III program artystyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Program artystyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Uczniowie przybliżyli wszystkim okoliczności powstania najważniejszego dokumentu w państwie- Konstytucji, która wówczas była pierwszą w Europie, a drugą na świecie. Zwrócili również uwagę na takie wartości w życiu człowieka jak: WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA. Uroczystość uświetnił taniec z biało-czerwonymi szarfami. Była to znakomita lekcja historii dla najmłodszych oraz okazja do pielęgnowania patriotyzmu oraz dumy z tego, że jesteśmy Polakami!