Zapraszamy do udziału w IV edycji konkursu dla uczniów klas IV - VIII „Maria Konopnicka – patronka mojej szkoły” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie

Tag img 25.04.2024, 20:13

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie o patronce naszej szkoły.

portret Marii Konopnickiej czarnobiały

Celem IV edycji konkursu dla uczniów klas IV - VIII „Maria Konopnicka – patronka mojej szkoły” jest rozbudzanie, podtrzymywanie i rozwój zainteresowań uczniów polską poezją i literaturą, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy, popularyzowanie wiedzy na temat twórczości Marii Konopnickiej oraz kultywowanie tradycji
szkoły. Tematyka konkursu to życie i twórczości Marii Konopnickiej w oparciu o wywieszony w holu życiorys poetki i znajomość najpopularniejszych utworów M. Konopnickiej. Warunki uczestnictwa:

• w konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej,
  • Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach: dla klas IV-VI i VII-VIII.
  • Pierwszy etap odbędzie się w formie testu przeprowadzonego przez internet.
  • Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych 3 uczniów z każdej klasy. Drugi etap zostanie przeprowadzony dla drużyn reprezentujących klasę w Dniu Patronki Szkoły.
  • Terminy I etapu – 9 maja 2024 r. w czasie lekcji języka polskiego.
  • Termin II etapu – 23 maja 2024 r. w sali sportowej.
  • Link do I etapu konkursu zostanie udostępniony w dniu konkursu przez nauczycieli języka polskiego i wychowawców klas.
  • Komisja Konkursowa przyzna następujące miejsca w obydwu kategoriach:
    I miejsce – nagrody;
    II i III miejsce – dyplomy.
    Wszyscy uczestnicy 2 etapu otrzymają dyplom finalisty.

Zapraszają nauczyciele języka polskiego